Храна 2-OLD-1

 

МЕШАН ОРДЕВЕР 690ден.

(пршута, шунка, мортадела, кулен, едамер кашкавал, мешано сирење [вк. 900 gr.] )


МЕСЕН ОРДЕВЕР 690ден.
(пршута, шунка, мортадела, кулен, свински врат, сланина димена [вк. 900 gr.])

МЛЕЧЕН ОРДЕВЕР 690ден.
(моцарела, гауда, едамер, кедар, сино сирење, мешано сирење [вк. 900 gr.])

УРНЕБЕС САЛАТА 380ден.
(урда, павлака, мајонез, сусам, благ или лут буковец [1 kg.])

ФРАНЦУСКА САЛАТА 400ден.
( шунка, краставица, сирење, павлака [1 kg.])

ПИЛЕШКА САЛАТА 400ден.
( пилешко месо, цвекло, мајонез, павлака [1 kg.])

ПАСТРМАЈЛИЈА 270ден.
( свинска  и  пилешка )

ФУРНАРИНКИ 100ден.
(сусам [300 gr.])

АПЕТИСАНИ МИКС 1 450ден.
(лешници, бадеми, индиски ореви [300 gr.])

АПЕТИСАНИ МИКС 2 200ден.
(кикиритки, пченка [300 gr.])

ЧИПС(250гр) 120ден.


ПИЦА РОЛ 330ден.
( шунка, павлака, кашкавал, сирење, чедар )
( пршута, моцарела, домат, рукола, пелате, лук)

МИНИ ПИЦА 120ден.
(Маргарита / Капричиоза / Олива / Фунги [17 cm.])

ФАМИЛИЈАРНА ПИЦА 1 440ден.
(Маргарита / Пеперони / Капричиоза / Вегетаријана / Олива / Фунги [40 cm.])

ФАМИЛИЈАРНА ПИЦА 2 470ден.
(Кватро Формаџи / Тунина / Халапењо Хот / Мортаделина / Пршута / Суџук Пица / Македонска / Капрезе Пица / Вргањ / Сланина Пица [40 cm.])